Student minor Journalistiek en Nieuwe Media 2024/2025
‘Niet huilen, maar ruilen’, was de slagzin van de twee vriendinnen die actievoerden zodat tenminste een van hen in Nederland zou kunnen blijven. Dit bijzondere verhaal over moed, hoop en vriendschap is nu verfilmd.
In 2004 werd duidelijk dat Maartje van Winkel niet meer zou genezen van een zeldzame vorm van botkanker. Rond diezelfde periode kreeg ook haar vriendin Derakshan Beekzada slecht nieuws; zij en haar familie moesten terug naar Afghanistan. Foto: Pexels (CC0).Maartje schreef een brief aan de toenmalige minister waarin ze vroeg of – wanneer zij zou overlijden – Derakshan haar plek in Nederland in zou mogen nemen. Foto: Pexels (CC0).
Minister Verdonk kwam op bezoek om met de vriendinnen te praten maar was onverbiddelijk: Derakshan en haar familie moesten terug naar Afghanistan. Was alle moeite dan voor niets geweest?