Student Universiteit Leiden
Minor Journalistiek en Nieuwe Media 2021/2022
Major Bestuurskunde
In Januari is in de Braziliaanse Amazone een gebied ontbost wat vijf keer groter is dan het deel wat vorig jaar in dezelfde maand is gekapt. Klimaatactivisten wijzen de Braziliaanse president Jair Bolsonaro aan als de schuldige van deze ontbossing. De overheid lijkt zich volgens de activisten niet te houden aan de afspraken die zijn gemaakt in de klimaattop COP26 in Glasgow vorig jaar.
Klimaatactivisten protesteren tegen ontbossing van het Amazonegebied door Jair Bolsonaro. Foto: Peg Hunter (CC BY-NC 2.0)David Attenborough presenteert bij de klimaattop COP26 in Glasgow in 2021. Hierin vertelt hij over het belang van het tegengaan van ontbossing. Foto: Karwai Tang (CC BY-NC-ND 2.0)Steeds grotere delen van het Amazonegebied worden gekapt voor landbouw en andere commerciële doeleinden. Foto: Alexander Gerst (CC BY-SA 2.0)
This is outrageous. Deforestation in the Amazon this January was 418% higher compared to the same month last year. The destruction of the Amazon is a threat to biodiversity, Indigenous Peoples’ lives and to the global climate. Brazil’s government must stop its destructive agenda. pic.twitter.com/NkVZZ5FY7j